آزادی بیان و روایت واقعیات حق و اصل خبرنگاری به شمار می رود

آزادی بیان و روایت واقعیات دو حق و وظیفه دنیای خبرنگاری به شمار می رود که گاهی برخی افراد به دلیل حفظ منافع شخصی سعی در مقابله با این دو مهم دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محسن شرفی تهرانی پیرامون فعال فرهنگی و اجتماعی شهرستان بهارستان طی یادداشتی پیرامون آزادی بیان خبرنگاران بهارستانی، نوشت:

خبرنگاران رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی مسئولیت زیاد و سنگینی را برعهده دارند و مطالبه‌گر آزادی بیان و روایتگران واقعیات‌ جامعه به شمار می روند، اما آیا آزادی بیان وجود دارد؟ آیا مطالبه‌گری از مسئولان به معنای واقعی وجود دارد؟

خبرنگاران بهارستانی در برخی مواقع انتقاد یا سخنی در رابطه با مسئول یا عملکرد ادارات سطح شهرستان منتشر کرده‌اند که موجب شده مسئول مربوطه از خبرنگار شکایت نماید و همین امر به روشنی بیان می کند که آزادی بیان برای خبرنگاران حداقل در بهارستان بی‌معنا است.

متاسفانه تاکنون در بین مسئولان جایگاه مشخصی برای قشر پویا و زحمتکش خبرنگار در نظر گرفته نشده و بعضاً اصحاب رسانه و خبرنگاران بهارستانی از سوی منافع طلبان مورد بی‌مهری و تعرض قرار گرفته‌اند.

گفتنی است که دوندگی‌، سماجت و همت خبرنگاران برای اطلاع از مسائل پشت پرده از یک طرف و تنظیم حرفه‌ای خبر و عواقب انعکاس آن از طرف دیگر، باعث بروز مشکلاتی برای این قشر فرهیخته می شود که جبران آن سخت و گاهی غیرممکن خواهد بود.

آقای مسئول! خبرنگار وظیفه دارد که از اتفاقات مهم ادارات و نهادهای مختلف اطلاع یافته‌، سئوال و پیگیری کند، افسوس که عده‌ای، به خبرنگاران به چشم روابط عمومی اداره‌ تابعه خویش می نگرند و انتظار دارند تنظیم اخبار به میل آن‌ها صورت پذیرد.

امیدواریم بزرگان از خبرنگاران حمایت نمایند، تا این قشر زحمتکش راحت‌تر بتوانند انتقاد سازنده کنند و به پیشرفت و آبادانی شهرستان محروم بهارستان در حد توان خود کمک نماید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.