دادستان شهرستان بهارستان:

آرامش و امنیت حاکم در بهارستان قابل قبول است/ یکی از بزرگترین کارگاه‌های تولید موادمخدر شیشه در بهارستان کشف شد

دادستان شهرستان بهارستان گفت: با وجود آمار و ارقام ارائه شده در خصوص جرائم، آرامش و امنیت شهرستان بهارستان در مقایسه با مناطق دیگر بسیار خوب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، غلامرضا صادقی دادستان شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت جرائم مختلف در سطح شهرستان، عنوان داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در طول سال گذشته بالغ بر ۱۳ فقره قتل عمد در بهارستان رخ داد که تنها یک بازپرس می توانست به این پرونده‌ها رسیدگی نماید.

وی در رابطه با کشف کارگاه بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی شیشه در شهرستان بهارستان، تبیین کرد: این کارگاه جزو بزرگترین کارگاه‌های تولید مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه در کشور به شمار می رفت که در بازرسی‌های صورت گرفته بیش از ۲ هزار گرم شیشه کشف و ۶ نفر نیز در این رابطه دستگیر و روانه زندان شدند‌.

صادقی در ادامه به دیگر جرائم صوزت گرفته در سطح شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: تنها در ۳ ماهه نخست سال جاری ۲۹ مورد سرقت مسلحانه در بهارستان رخ داده و همچنین به ۳۴۰ فقره پرونده قدرت نمایی با چاقو رسیدگی شده است اما با وجود تمام این‌ها، آرامش و امنیت خوبی در سطح شهرستان در مقایسه با برخی از شهرستان‌ها حاکم است.

وی همچنین در خصوص راهکارهای کاهش جرم در بهارستان، تصریح کرد: بدون تردید توجه به موضوعاتی نظیر فرهنگ‌سازی، آموزش مهارت‌های زندگی و افزایش دانش حقوقی، مهم‌ترین راهبرد در پیشگیری جرائم، کاهش آسیب‌ها و تعالی اجتماعی در سطح شهرستان می باشد.

دادستان شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه تنها یک شعبه بازپرسی در دادسرای بهارستان وجود دارد، افزود: طولانی شدن پروسه رسیدگی به پرونده‌ها جزو بزرگترین دغدغه ‌های شهروندان در حوزه قضایی به شمار می رود، با این وجود در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم بهارستان توانستیم چارت قضایی را به ۲۹ نفر افزایش دهیم اما همچنان با کمبود نیروی زبده و کارآمد در برخی از حوزه‌ها روبه‌رو می باشیم‌.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.