آثار باستانی بهارستان کوچک‌ترین اهمیتی برای مسئولان ندارند

شهرستان بهارستان همانند هر منطقه‌ای دیگر از کشور ایران دارای آثار باستانی و تاریخی می باشد، اما متاسفانه مسئولین بهارستانی توجهی به این آثار ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، آثار و بقایای باستانی در هر منطقه، شهر و روستایی که وجود داشته باشد مورد توجه و اهمیت مسئولان آن منطقه قرار می گیرد و با ثبت آن اثر مسئولان مربوطه برای حفظ و نگهداری از آن تلاش می کنند، چرا که آثار باستانی جزو سرمایه‌های ملی و سندی از تاریخ و تمدن هر کشوری به حساب می آید.

شهرستان بهارستان نیز عاری از این آثار باستانی نمی باشد و تپه باستانی حصارک یکی از این آثار باستانی است، این تپه قلعه در ضلع شرقی بلوار پایانه باربری استان تهران و شمال آرامستان باغ بهشت نسیم شهر واقع شده که باتوجه به نمونه‌های سفال به‌دست آمده از محوطه آن قدمتش به دوران تاریخی می رسد.

گفتنی است که تپه حصارک بالا در ابعاد ۳۰×۲۰ و دارای ۸ متر ارتفاع می باشد و بقایای باقی مانده از آن تنها بخشی از یک قلعه و بنای خشتی و گلی دوران تاریخی می باشد که به حال خود رها شده و هیچگونه نگهداری از آن صورت نمی گیرد.

متاسفانه قسمت اعظم این بنا به مرور زمان توسط عوامل طبیعی و انسانی از بین رفته است و مسئولان شهرستان بهارستان کوچک‌ترین توجهی به این اثر تاریخی ندارند، حتی با وجود اینکه قدمت آن پیش از این مشخص شده است.

تپه قلعه وجه آباد یگر اثر باستانی نسیم شهر می باشد که مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در ضلع جنوب شرقی محله وجه آباد نسیم شهر واقع شده است و این اثر در ۱۶ شهریور ۱۳۸۳ با شماره ثبت ۱۱۰۶۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، که امروز همانند تپه قلعه حصارک بالا به حال خود رها شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.