مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان:

آب شرب بهارستان از نظر میکروبی مشکلی ندارد/ فعالیت نادرست آبفروشان احتمال شیوع بیماری را تشدید می کند

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان گفت: در صورت استفاده نادرست از هر یک این منابع تامین آب احتمال شیوع هرگونه بیماری و عفونتی سلامتی در بین شهروندان شهرستان بهارستان تشدید می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با اشاره به لزوم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی برای مصرف آب آشامیدنی، عنوان داشت: اگر عده‌ای با نصب دستگاه تصفیه آب در امکنه، اقدام به تصفیه و فروش آب تصفیه شده بدون اخذ مجوز از اداره صنعت، معدن و تجارت نمایند، این عمل غیرقانونی و تخلف محسوب می شود.

وی در ادامه به خرید آب توسط شهروندان از آبفروشی‌ها اشاره کرد و گفت: برخی از شهروندان بهارستانی در زمان کمبود آب و زمانی که طعم و مزه آب در شبکه توزیع تغییر می نماید آّب مصرفی خود را از کارگاه‌های آب شیرین کن، خودروهای سیار یا تصفیه‌کن‌های خانگی تامین می کنند.

دمیریان باتاکید بر اثرات منفی تهیه آب از هریک از روش‌های ذکر شده، بیان داشت: در صورت استفاده نادرست از هر یک این منابع ممکن است هرگونه بیماری و عفونتی سلامتی شهروندان شهرستان بهارستان را تهدید و به صورت همه گیری شیوع پیدا کند.

وی در رابطه با وضعیت آب شرب شهرستان بهارستان، تشریح کرد: در هر منطقه‌ای که آبرسانی تحت پوشش شرکت‌های آب و فاضلاب صورت می گیرد، معمولا آب توسط شرکت آب و فاضلاب و همچنین وزارت بهداشت و درمان به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و تمام عوامل مربوطه مطابق استانداردها چک می شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با بیان اینکه آب شرب شهرستان از نظر میکروبی مشکلی ندارد، اذعان داشت: اما در خصوص دمیریان رسوب گل و لای در صافی‌هایی که بر سر شیرهای آب منازل جمع می شود باید گفت که زمانی که آب به جوش می‌آید سختی آن رسوب می کند که البته برای سلامتی مضر نمی باشد.

وی درپایان باتوجه به این سوال که آیا رسوب سختی آب ارتباطی به ایجاد سنگ کلیه دارد یا خیر، افزود: این موضوع ارتباطی به سنگ کلیه نداشته و تعدادی از مقالات سختی آب را برای سلامتی مفید دانسته‌اند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.