آبفا شهروندان گلستانی را به قطع آب تهدید کرد/ درخواست پول برای خدمات ارائه نشده

شرکت آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران گرفتن حق انشعاب فاضلاب و خدماتی که هنوز شروع نشده مشترکان گلستانی را تهدید به قطع آب می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، ‍ درحالی که شرکت آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران برنامه‌ای به جهت قطع آب مشترکان پرمصرف ندارد و قطع آب این مشترکان در حد حرف باقی مانده اما برای گرفتن حق انشعاب فاضلاب و خدماتی که هنوز شروع نشده مشترکان گلستانی را تهدید به قطع آب می کند.

بنابر این گزارش، مأموران منتسب به شرکت آبفا به درب منازل اهالی شهرگلستان مراجعه کرده و برگه اخطاری را به آن‌ها تحویل می دهند که در صورت پرداخت نکردن پول اشعاب فاضلاب، حداکثر بعد از ۵ روز آب آن‌ها قطع خواهد شد.

بدون شک این نکته بر کسی پوشیده نمی باشد که فقدان شبکه فاضلاب شهری از جمله مشکلاتی است که شهرستان بهارستان به ویژه شهرگلستان با آن دست به گریبان است، اما معمولاً در بیشتر کشورها دولت ابتدا زیرساخت‌های لازم را ایجاد می کند و بعد از ارائه خدمات به شهروندان پول آن را دریافت می کند.

اما در شهرستان بهارستان، کانال کشی فاضلاب هنوز عملیاتی نشده آبفا با صدوز اطلاعیه، پول انشعاب نجومی که از عهده بیشتر افراد قشر ضعیف خارج است را درخواست و تهدید به قطع خدمات دیگر می کند.

بنابراین بنظر می رسد باید آبفا جنوب غرب استان راهکار دیگری را برای دریافت حق اشعاب از مشترکان انتخاب کند چراکه تهدید به قطع آب برای گرفتن حق انشعاب فاضلاب به هیچ عنوان قانونی، شرعی و عقلانی نمی باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.