عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

آبادان بیشترین نرخ بیکاری در کشور را دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:آبادان بیشترین نرخ بیکاری در کشور را دارد و فرماندار جدید باید برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، عامرکعبی امشب در جلسه‌ای  که در سالن الغدیر فرمانداری آبادان برگزار شده بود، اظهار کرد: موضوع آب و اشتغال از موارد چالش‌ برانگیز این شهرستان است آبادان بیشترین نرخ بیکاری در کشور را به خود اختصاص داده و متاسفانه تاخیر در احداث سد سلولی در بالادست و پایین‌دست رودخانه «بهمن‌شیر» باعث از بین رفتن فرصت‌های شغلی در بخش کشاورزی شده است.

وی با بیان اینکه بحث بیکاری در آبادان را باید جدی بگیریم، افزود: ۲ هزار و ۴۱۵ نفر در فاز ۲ پالایشگاه آبادان مشغول به کار هستند طبق آمار نقش جوانان آبادانی را در این پروژه  بسیار کم رنگ می‌بینیم.

نماینده آبادان با اشاره به اشتغال در بحث انرژی و نفت بیان کرد: به دنبال برنامه‌ریزی برای  ایجاد ۱۰هزار فرصت شغلی بوده‌ایم ولی به دلیل چالش آب و عدم توجه کافی بر این موضوع شاهد ضعف نظارت در جذب نیروها در فاز ۲ آبادان شده ایم.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه کشور این اجازه به فرمانداران داده‌ شده تا در جذب پیمانکاران بومی استان  نظارت کافی داشته باشند و از جوانان بومی برای اشتغال در پروژه‌ها استفاده شود افزود: این‌ را از سرپرست فرماندار آبادان انتظار داریم بر عملکرد پروژه فاز۲ پالایشگاه آبادان و استخدام افراد بومی نظارت کافی داشته باشد.

کعبی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳٫۵ میلیارد دلاری فاز ۲ پالایشگاه آبادان عنوان کرد: گردش مالی و منافع این طرح ملی باید در استان باشد و از پیمانکاران محلی استفاده شود.

وی گفت: با اجرایی شدن قانون منطقه آزاد اروند در این شرایط نابسامان اقتصادی که در بازار کشور بعد از برجام و خروج آمریکا از توافق رخ داده است این موضوع در منطقه آزاد کمتردیده شده و اقدام خوبی از جمله ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی در بخش تجارت اقتصاد و خدمات در راستای تحول اقتصادی در شهرستان آبادان مهیا شد ه است.

نماینده آبادان اظهار کرد: از فرماندار جدید خواستارم در خصوص اشتغال در فاز ۲ و ساماندهی آب شرب، کشاورزی و پروژه‌های عمرانی در سطح شهر توجه ویژه‌ای داشته تا با توجه به حمایت‌های منطقه آزاد اروند شاهد رونق بیشتر در آبادان باشیم.

 نیاز به مدیران انقلابی و جهادی و میدانی داریم

امام‌جمعه آبادان نیز در این جلسه افزود:اگر مدیران قوی باشند در هر حوزه می‌توان کارهای فراوانی انجام داد. همانطور که با مدیریت موحد بحران آب آبادان حل شد، آبادان منابع مالی زیادی دارد باید از آن‌ها برای رفاه اجتماعی مردم استفاده شود.

وی  با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در این موقعیت زمانی نیاز به مدیران انقلابی و جهادی و میدانی داریم بیان کرد: اگر قلبمان برای ایران می‌تپد باید در کنار هم یک دل و یک صدا باشیم و به جای مچ گیری دست گیری کنیم.

 انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.