آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی و اجتماعی در بهارستان برگزار شد

آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی و اجتماعی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در بخش بوستان شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، جشنواره فرهنگی و اجتماعی شهرستان بهارستان با حضور معصومه پرندوار مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری استان تهران، بیژن سلیمان‌پور فرماندار بهارستان، حسن داورزنی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداران بخش‌های گلستان و بوستان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی در روستاهای بخش بوستان برگزار گردید.

گفتنی است که این مراسم با افتتاح نمادین این جشنواره توسط مدیر کل امور روستایی و شوراهایی استانداری تهران آغاز گردید و در ادامه بخش‌هایی نظیر رقص‌های محلی اقوام مختلف ساکن بهارستان و همچنین ورزش‌های بومی و محلی اجرا گردید.

برپایی سیاه چادر عشایر، طبخ غذاهای سنتی محلى، پذیرایى از میهمانان و نمایش آداب و سنن اقوام ایرانی، ارائه خدمات پزشکی رایگان در حوزه‌های مختلف و مواردی از این قبیل از جمله بخش‌های مختلف جشنواره فرهنگی و اجتماعی بهارستان بود که با استقبال خوب شهروندان مواجه گردید.

در ادامه این مراسم سلیمان‌پور و پرندوار برای حاضرین در این جشنواره پیرامون اهمیت حفظ فرهنگ غنی اقوام ایرانی و همچنین ارتقا فرهنگ عمومی در جامعه امروزی سخنرانی کردند و هر کدام نکاتی در خصوص لزوم برگزاری اینگونه جشنواره‌ها بیان کردند.

اجراى برنامه‌هاى متنوع براى جوانان و نوجوانان، عرضه صنایع دستى، برپایی خطبه عقد، معرفی گیاهان و گل‌های مختلف به بازدیدکنندگان و همچنین برگزاری آیین درختکاری بخش دیگری از برنامه‌های جشنواره فرهنگی و اجتماعی بخش بوستان به شمار می رود که به مناسبت هفته فرهنگی در شهرستان بهراستان برگزار گردید.

درپایان لازم به ذکر است که در انتهای آئین افتتاحیه این جشنواره، از نقاشی کشیده شده از چهره شهید محسن حججی توسط هنرمند بهارستانی رونمائی شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.